Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Unity Productions
data: 28.01.2009, autor: JacekB

Jacek Będkowski: Kolesie z Wielkiej Brytanii na nartach co?
 
Unity: Heh, rzeczywiście wygląda na to, że brytyjska scena freski zaczyna naprawdę się rozkręcać. Na wyspach mamy coraz więcej stoków, a kiedy pojedzie się w Alpy wszędzie można spotkać dzieciaki z Wielkiej Brytanii. Wiele osób zaczyna prezentować naprawdę wysoki poziom, myślę że ludzie kojarzą już jedno - dwa nazwiska naszych najlepszych narciarzy. Unity poprzez swoje produkcje stara się wspomóc rozwój brytyjskiej sceny zarówno w kraju jak i na kontynencie.

JB: Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego narty i dlaczego video?

U: Na pomysł wpadliśmy w ostatnie lato wspólnie z Andym Colinem. Jesteśmy przyjaciółmi i spędziliśmy ostatnie kilka lat jeżdżąc razem na nartach. Chcieliśmy podróżować, jeździć na nartach i wszystko to dokumentować. Zawsze uważaliśmy filmowanie za ciekawy element freeskiingu. Stwierdziliśmy, że chcemy zarabiać na życie czymś co uwielbiamy robić. Ciężko było dojść do tego poziomu ale teraz możemy powiedzieć, że jest to najlepsza praca na świecie. Nie dość, że spędzamy mnóstwo czasu w górach (i to z przyjaciółmi), to mamy szansę pokazać nasze umiejętności filmując i edytując. Teraz mamy tyle pomysłów, że musimy mocno się starać by zrobić wszystko co chcemy. Najwięcej przyjemności przynosi nam jednak prowadzenie swojej firmy i świadomość że sami decydujemy o kierunku jej rozwoju.

JB: Jesteście sporą ekipą. Wszyscy z Was to filmowcy?


U: Nie, jesteśmy po prostu ekipą narciarzy, która próbuje nakręcić fajny materiał dobrze się przy tym bawiąc. Unity to ja i Andy ale podróżujemy przynajmniej z trzema – czterema zawodnikami.
Ponieważ czeka nas sporo wyzwań przy wykonywaniu zadań jakie mamy przed sobą, postaramy się zaangażować wszystkich w tę pracę. Może się zdarzyć, że jednego dnia będę tylko filmował, następnego jeździł i edytował materiał, a jeszcze następnego będę robił zdjęcia. Ale to tylko początek, ktoś musi jeszcze zadbać o stronę internetową, finanse, komunikację z riderami i ośrodkami narciarskimi, projekty graficzne i muzyczne itd.

JB: Czy przygotowujecie się specjalnie do zdjęć? Kręcicie zgodnie ze scenariuszem, czy po prostu staracie się sfilmować wszystko a potem wybieracie najlepsze ujęcia?

U: Nie piszemy scenariusza. To nie znaczy jednak, że można nakręcić kilka ujęć i żyć nadzieją, że ktoś coś z tego sklei. W każdej sytuacji omawiamy najpierw dokładny cel, kąt itp. Sporządzamy listę najlepszych ujęć, pytań z wywiadów itp. Poza tym zawsze mogą wystąpić problemy jak pogoda, a tego nie da się przewidzieć. Rytm naszej pracy jest wyznaczany przez sprzyjające warunki.

JB: Jaką jeszcze produkcję Unity Productions poza wywiadem ze Szczepanem Karpielem możemy zobaczyć?

U: Tego lata pojechaliśmy w naszą pierwszą podróż do Holandii (indoor), Les Deux Alpes i Saas Fee (gdzie zrobiliśmy wywiad ze Szczepanem). Od tego czasu wyprodukowaliśmy kilka innych editów video z wyjazdu na British Freeski Camps i innych letnich podróży. Oczywiście nie możemy zapomnieć o materiałach z London Freeze i Ski Show. Kilka razy odwiedziliśmy hale narciarskie w Wlk. Brytanii. Andy był także w Mayrhofen by sfilmować AFO – jak narazie największą imprezę freeski sezonu.

JB: Czego się spodziewacie po wizycie w Polsce? To będzie chyba wasz pierwszy raz w naszym kraju?


U: Ja byłem w Warszawie ale na pewno będzie to pierwszy raz kiedy którykolwiek z nas będzie jeździł na nartach w Polsce. Jesteśmy ze Szczepanem dobrymi znajomymi co jest jedną z przyczyn dla których przyjeżdżamy. Będziemy na miejscu kilka dni przed PFO i mamy nadzieję, że przez te kilka dni nakręcimy ciekawy materiał ze Szczepanem i innymi Riderami. Mamy nadzieję odwiedzić jakieś ciekawe miejscówki w okolicy. Jeżeli chodzi o imprezę to wiemy, że to już kolejny rok kiedy ją organizujecie, więc liczymy na niezły set up, dobrą ekipę i dużo polskiej wódki!

JB: Jakie macie plany na resztę sezonu?


U: Wyprawa do Polski jest pierwszym przystankiem na naszej trasie. Mamy zamiar przejechać całą Europę zaliczając najważniejsze eventy. Poza tym będziemy zbierać materiał do letnich odcinków naszego videobloga i filmu, który pojawi się w październiku 2009. Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie najświeższe edity, kalendarz imprez i wpisy na blogu.


JB: No i na koniec – gdzie możemy znaleźć wasze fimy?


U: Oczywiście na naszej stronie www.unity-productions.co.uk. Mamy też profil na facebooku, a niedługo rusza nasz podcast na iTunesach. Nasze produkcje pojawiają się także na stronach Newschoolers.com, Downdays.eu, Darksummer.co.uk.


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO