Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Tips&Ticks
Pierwszy krok do doskonałości - Mute Grab
Jak zrobić pierwszy krok na drodze do doskonałości? Czy zaczynać tam, gdzie zaczynali pierwsi newschoolowcy i uczyć się od podstaw, czy próbować najnowszych pomysłów prosto z filmów PBP? Moim zdaniem ważne jest, aby w pierwszym sezonie odnieść jakiś spektakularny sukuces w walce ze swoją słabością i nauczyć się stylowo wykonywać kilka prostych trików, zarówno klasycznych jak i bardziej progresywnych. Jak powiedział kiedyś pewien gwiazdor, nie ma łatwych trików! Każdy trik jest trudny jeśli chcemy go wykonywać wysoko i stylowo. Warto zatem nauczyć się pięknie rzucać proste manewry, aby zawsze potem doprowadzać kolejne sztuczki do możliwie najwyższego poziomu.
Na początek proponuję jeden z pierwszych trików nowej szkoły, który stał się nawet symbolem nowego narciarstwa. Mute grab to trik, który łatwo opanować, ale sporo czasu kosztuje doprowadzenie wykonania na wyżyny stylu.

Mute Grab

To jeden z najładniejszych i najbardziej klasycznych trików. Ostatnio trochę zapomniany, ale to nie powód, aby się go nie nauczyć. Graby jako samodzielne triki cenione są gdy wykonuje się je w HP, QP lub na cornerze. Na funboxach nie wyglądają tak efektownie, ale warto je i tam wykonywać, zwłaszcza, że w Polsce trudno o dobry corner lub HP.

1. Najazd.
Jak zwykle szeroko, na ugiętych nogach, ręce z przodu. Można przygotować sobie palce do chwytu.

2. Wybicie.
Przy grabach wykonywanych na wprost ten element jest najważniejszy. Aby długo trzymać graba musisz zawisnąć w powietrzu, a więc musisz się bardzo mocno wybić na progu.

3. Grab.
Złap prawą ręką za lewą nartę w okolicy wiązania lub za wiązanie jeśli masz Salomony 912.

4.Tweak.
Wyciągnij graba za plecy przez wyprost tułowia i wyrzucenie lewej ręki pionowo w górę. Trzymaj graba tak długo jak to tylko możliwe.

5. Lądowanie.
Ląduj na transition, na ugiętych nogach z rękami z przodu.

Autor: Sołtys
Foto: Pedro
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO