Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI

Najpopularniejszy ośrodek w Polsce ugości 12. edycję międzynarodowych, freestyle’owych zawodów narciarskich. W dniach 13 – 14 lutego 2015 roku kilkudziesięciu zawodników z całej Europy weźmie udział w widowiskowej rywalizacji na wielkiej skoczni, która powstanie na głównym stoku Kotelnicy Białczańskiej.

 

Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI, to nie tylko Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN oraz jedno z najbardziej atrakcyjnych i pozytywnych zimowych wydarzeń sportowych w Polsce, ale także najstarsze i jedne z największych freestyle’owych zawodów narciarskich w Europie. Od 12 lat przyciągają najlepszych zawodników z kraju i z zagranicy, których widowiskowe ewolucje cieszą oczy zgromadzonej na stoku publiczności. To tutaj karierę zaczynało wielu sportowców, reprezentujących swoje kraje podczas igrzysk w Soczi w nowych dyscyplinach: narciarskim slopestyle’u i halfpipe’ie. W nadchodzącym sezonie Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI odbędzie się w walentynkowy weekend (13-14 lutego) w Białce Tatrzańskiej.

 

„W połowie lutego po raz pierwszy zaprosimy wszystkich na stok Kotelnica Białczańska. Nowa lokalizacja to przede wszystkim szansa na większą kreatywność przy budowie snowparku, co pozwoli narciarzom na pokazanie jeszcze bardziej spektakularnych ewolucji. Fakt włączenia freeskiingu do grona dyscyplin olimpijskich przyciągnął także nowych sponsorów, dzięki którym możemy przygotować większe i ciekawsze zawody. W tym roku mamy dużo nowej energii i nadzieję, że uda nam się  pozytywnie zaskoczyć nie tylko zawodników, ale także publiczność” - mówi Andrzej Lesiewski, główny organizator wydarzenia.

 

W ramach zawodów rozegrane zostaną dwie główne konkurencje: Rexona Big Air i Rails. Szczególnie ta pierwsza dostarcza kibicom niesamowitych emocji, gdyż w czasie wysokich i dalekich skoków zawodnicy zdają się niekiedy zaprzeczać prawu grawitacji. Loty na odległość nawet 25 metrów połączone ze stylowymi obrotami i saltami to część, której nie można przegapić. Nowe oblicze zyska także MINI Night Session, czyli nocne show podczas którego szalonym ewolucjom towarzyszy energetyczna muzyka i światła przygotowane przez Red Bulla. Na czołówkę czeka największa w historii pula nagród, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki powalczą też o tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski we Freeskiingu PZN.

 

W tym roku, po raz pierwszy tytułowym sponsorem wydarzenia została firma Thule. „Nasze produkty powstają z myślą o miłośnikach aktywnego stylu życia. Proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają bezpieczny transport sprzętu i tym samym realizację sportowych pasji. Na całym świecie wspieramy też wybitnych sportowców - narciarzy, rowerzystów, kitesurferów czy kajakarzy. Zaangażowanie w imprezę Polish Freeskiing Open, której uczestnicy - zarówno zawodnicy, jak i widzowie - to prawdziwi miłośnicy narciarstwa jest więc dla nas naturalne.” - tłumaczy Paweł Mazur, Sales and Marketing Manager marki Thule w Polsce.

 

Wstęp na imprezę Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI jest bezpłatny, a na widzów poza widowiskową rywalizacją sportową, czekają liczne konkursy organizowane w miasteczku namiotowym, dwa dni dobrej muzyki, okazja do spróbowania swoich pierwszych skoków lub przejazdów po railach pod okiem doświadczonych instruktorów i masa pozytywnych emocji.

 

Wszelkie informacje na temat programu zawodów, uczestników i relacje z minionych edycji znaleźć można na stronie www.pfopen.pl.

 

Sponsorzy: Thule, MINI, Rexona, The North Face, Armada, GoPro,

Red Bull Mobile, Termy Białka

Oficjalni Partnerzy: Kotelnica Białczańska, Hotel Bania

Partnerzy: PZN, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Supersnow


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO