Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Jakie narty poza trasę?
data: 14.12.2017, autor: Jacek Będkowski

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze skiturami, czy szykujesz się już do pokonania haute route? Może zależy ci przede wszystkim na surfowaniu w głębokim puchu? Armada Skis pomoże ci w doborze odpowiedniego sprzętu.

Projektanci marki Armada Skis postanowili maksymalnie ułatwić miłośnikom jazdy poza tarasami i skituringu wybór odpowiedniego sprzętu. W tym roku w kolekcji amerykańskiego producenta pojawiły się dwie nowe linie nart o nazwie Tracer i Trace. Pierwszą z nich tworzą 4 modele dla mężczyzn, w drugiej znalazły się 3 modele dla kobiet. Łączy je niska waga i konstrukcja stworzona z myślą o zdobywaniu szczytów o własnych siłach. Każdy przeznaczony jest jednak do jazdy w innym stylu i warunkach.

 

 

TRACER 88 / TRACE 88

 

Tymi modelami Armada wchodzi do świata ultralekkiego sprzętu skiturowego. Najwęższe, z rdzeniem wykonanym z najlżejszych gatunków drewna (waga Tracer 88 przy długości 172cm to 1220g, a Trace 88 o długości 162cm to 1125g) i specjalną powłoką zapobiegającą przyklejaniu się śniegu, to doskonały przykład nart, które sprawdzą się wtedy, gdy niska waga jest najważniejsza. Szybkie, treningowe wyjścia na Kasprowy Wierch, skialpinizm, długie wiosenne tury po twardszym śniegu - w takich sytuacjach narty o szerokości 88 mm pod butem i z niewielkim rockerem w przedniej części będą bardzo dobrym wyborem.

 

 

TRACER 98 / TRACE 98

 

To flagowy okręt ze skiturowej serii, który jest propozycją dla wszystkich tych, którzy szukają nart uniwersalnych. Tracer 98 i Trace 98 posiadają fazowaną wierzchnią warstwę, co pozwoliło obniżyć wagę przy zachowaniu sztywności wzdłużnej i poprzecznej. Szerokość 98 mm pod butem, niska waga (1800g dla Tracer 98 o długości 180cm i 1580g dla Trace 98 o długości 164 cm) i niewielki rocker w przedniej części to połączenie, które sprawdza się zarówno w czasie zjazdów stromymi żlebami, kilkudniowych tur, jak i kreślenia płynnych skrętów w świeżym śniegu niedaleko od wyciągu.

 

 

TRACER 108 / TRACE 108

 

Najbardziej freeride’owa narta skiturowa, lub najbardziej skiturowa narta freeride’owa. Tak - zależnie od punktu widzenia - opisać można modele Tracer 108 i Trace 108. Z jednej strony stosunkowo niska waga (1950g dla Tracer 108 o długości 180 cm i 1800g dla Trace 108 o długości 172 cm), z drugiej rocker i szerokość umożliwiająca unoszenie się w głębokim puchu. Typ narty, którą najbardziej docenią osoby poszukujące świeżego śniegu z dala od ośrodków narciarskich, nie bojąc się przy tym długich podejść na fokach i całodniowych tur.

 

 

 

TRACER 118 CHX

 

Tym modelem Armada Skis pokazuje, że nawet najszersze narty big mountain mogą być projektowane z myślą o podejściach na fokach. Przy 118 mm pod butem, pełnym rockerze z przodu oraz niewielkim z tyłu są wprost stworzone do zjazdów w najgłębszym puchu. Mimo swoich rozmiarów są zaskakująco lekkie, a dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów świetnie się prowadzą nawet przy dużych prędkościach. To typ sprzętu dla każdego, kto traktuje foki i nowoczesne wiązania freetourowe jak doskonałe narzędzia do dostania się na szczyt wymarzonej linii.

 

 

W ostatnich latach granica pomiędzy freeridem i skituringiem uległa zatarciu. Narty takie jak Armada Tracer i Trace to połączenie tego, co najlepsze w obydwu światach: niskiej wagi i doskonałego zachowania w najróżniejszych warunkach. Sprzęt ten stworzony został po to, by docierać dalej i wyżej, a przy tym czerpać maksymalną przyjemność z każdego zjazdu.


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO