Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017

Kilkudziesięciu zawodników wystartowało w kwalifikacjach konkurencji Big Air rozegranych dziś w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Wśród narciarzy najlepsi byli Jan Krzysztof i Zuzanna Witych. W rywalizacji snowboardzistów bezkonkurencyjny był Piotr Tokarczyk, a rowerzystów Maris Ornins z Łotwy.

 

Chociaż o najwyższe miejsca na podium zawodnicy powalczą jutro (sobota 18 lutego), to już dziś na wielkiej skoczni zbudowanej w sercu najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce, zobaczyć można było takie ewolucje jak: rodeo 900 na nartach, 1440 na snowboardzie, czy podwójnego backflipa na rowerze.

 

Wśród narciarzy najlepszy był Jan Krzysztof, przed Francuzami Julienem Eustache i Maximem Fornier. Drugi z Polaków Szczepan Karpiel-Bułecka uzyskał szósty wynik. Broniący tytułu Mistrza Polski Robert Szul do półfinałów wszedł z kolei na ósmym miejscu. Najlepsza w zmaganiach kobiet była Zuzanna Witych, triumfatorka zeszłorocznej edycji.

 

Piotr Tokarczyk potwierdził swoją dominację w konkurencji Big Air snowboardzistów awansując do półfinałów na pierwszym miejscu przed Kamil Knopem i Michałem Alsterem.

 

Podobnie jak w minionym roku wiele emocji wzbudziły zmagania rowerzystów. Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, to jedno z dwóch wydarzeń na świecie, w czasie których specjaliści od rowerowego freestyle’u rywalizują na skoczni ze śniegu. Nietypowe warunki nie przeszkodziły im w zaprezentowaniu niezwykłych ewolucji. Najlepszy był Łotysz Maris Ornins, drugi - jeden z czołowych zawodników na świecie - Szymon Godziek, a trzeci zwycięzca z 2016 roku Marek Łebek.

 

Na publiczność, poza widowiskową rywalizacją, czekała także masa dodatkowych atrakcji przygotowane przez partnerów wydarzenia. W specjalnej strefie Honor można było wziąć udział w jednym z licznych konkursów, warsztatach fotografii smartfonowej prowadzonych przez Tomka Golę, a także zapoznać się z najnowszymi modelami smartfonów Huawei i Honor. Jutro gośćmi specjalnymi strefy będą gwiazdy beatboxu Dharni i K-Leah.

 

Sobotnie półfinały Big Air rozpoczną się o godz. 10:00 rano. Między 12:00 a 13:30 rozegrana zostanie konkurencja Rails na nartach i snowboardach. Finałowe zmagania zawodników na skoczni podziwiać będzie można w godz. 13:30 – 15:00.

 

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/ski2die

www.facebook.com/honorpl

www.instagram.com/wintersportsfestival

Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO