Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Mistrzostwa Polski Big Air coraz bliżej!

Dwa tygodnie pozostały do imprezy Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival -  oficjalnych Mistrzostw Polski PZN we Freeskiingu i przystanku globalnego cyklu AFP World Tour. Z każdym dniem na liście startowej pojawiają się nazwiska kolejnych zawodników. W Białce Tatrzańskiej zobaczymy m.in. zeszłorocznego triumfatora – Erika Lundmarka ze Szwecji. Wśród faworytów wymieniany jest także broniący tytułu Mistrza Polski Szczepan Karpiel – Bułecka.

 

Narciarska czołówka freeskiingowej konkurencji Big Air zmierzy się w dniach 19 i 20 lutego na wielkiej skoczni, której budowa ruszy na głównym stoku Kotelnicy Białczańskiej w najbliższych dniach. Śnieżna konstrukcja pozwoli zawodnikom na oddawanie skoków na odległość ponad 20 – i wysokość nawet 8 metrów.

 

Zawody rozgrane zostaną w formule Open, która pozwala młodym talentom na zabłyśnięcie i rywalizację z utytułowanymi zawodnikami z całej Europy. W minionych 12 latach zwycięstwo w najważniejszych polskich zawodach (Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival to kontynuacja organizowanego od 2004 roku Polish Freeskiing Open) było ważnym punktem w karierze nie tylko reprezentantów Polski, ale i freeskierów, którzy obecnie należą do światowej czołówki.
Na liście medalistów imprezy znajdują się m.in.:
Henrik Harlaut, Paddy Graham, James Woods, Markus Eder, Rico Schuler, czy Erik Lundmark.

Ten ostatni pojawi się na Kotelnicy Białczańskiej także w tym roku. Dzięki trudnym technicznie ewolucjom jest on niewątpliwym faworytem konkurencji Big Air. Do walki o medale włączy się z pewnością także kilku przybywających do Białki Norwegów, czy Szczepan Karpiel – Bułecka, siedmiokrotny Mistrz Polski we Freeskiingu, który wielokrotnie stawał na podium Polish Freeskiing Open.

 

Częścią Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival będą także zawody Big Air snowboardzistów i specjalistów od rowerowego dirtu! Udział w imprezie zapowiedzieli przedstawiciele krajowej czołówki obydwu dyscyplin, m.in. snowboardziści Tomek Wolak i Piotr Janosz oraz rowerzyści Marcin Rot i Piotrek Krajewski. Pełną listę zarejestrowanych narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów znaleźć można na stronie: www.wsfest.pl/riders.

 

Na najlepszych zawodników Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 30 000 złotych!

 

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/events/863367057094600/

www.instagram.com/wintersportsfestival/

 

Partner główny: Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO