Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Duzi chłopcy i ogromny plac zabaw.

fot. David Malacrida

 

150 000 m3 – tyle mniej więcej potrzeba śniegu, by zbudować ogromne przeszkody na imprezę Suzuki Nine Knights w Livigno. Prawdziwa plejada gwiazd świata freeski i snowboardu miała 5 dni, by znaleźć wszystkie możliwe linie i spróbować najbardziej zakręconych tricków na tym niesamowitym setupie.

 

Sami riderzy wybrali spośród siebie tych, którzy zasłużyli na tytuł „Ruler of the week”. Oczywiście pierwszym z nich był Jesper Tjader, który rok temu przeskoczył 55 – metrowego gapa nad hafpipem, a tym razem pokazał niesamowitą, techniczną linię łączącą kilka przeszkód. Wyróżniony został też Christof Schenk, który zaliczył triple backflipa na dużej skoczni i ogromnego flatspina 450 w czasie sesji na cornerze.

 

fot. Klaus Polzer

 

„Myślę, że każdy z zawodników wykorzystał ten setup w niesamowitcie kreatywny sposób, ale na mnie największe wrażenie zrobił podwójny backflip nad toporem w wykonaniu Jespera!” – powiedział Luca Schuler, zwycięzca rozegranych na konec imprezy zawodów.

 

W czasie 5 - dniowej sesji nie zabrakło emocji i niesamowitych akcji. Jedną z nich był z pewnością backflip z największej skoczni w wykonaniu 14 - letniego Aspena Spory! W natłoku triple i double corków wyrózniał się z pewnością Nicky Keefer, który wyciagając na maksa każdego graba zaslużył na nagrodę za najlepszy styl.

 

Najważniejsze wydarzenia imprezy obejrzeć możecie już teraz w podsumowaniu filmowym, które dostępne jest w naszym dziale VIDEO. Polecamy!

 

fot. David Malacrida


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO