Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Szczyrk szykuje się na najszybszych narciarzy i snowboardzistów

Po rocznej przerwie na polskie stoki powraca legendarny wyścig Red Bull Zjazd na Krechę. Drugi przystanek zawodów, za niespełna dwa tygodnie (7. lutego), zawita do Szczyrku na stok Juliany.

 

Wśród miłośników białego szaleństwa oraz prędkości na nartach i snowboardzie ciężko znaleźć kogoś, kto nie słyszałby o imprezie Red Bull Zjazd na Krechę. Wydarzenie to od 6 lat przyciąga śmiałków pragnących powalczyć o tytuł najszybszego zawodnika i zawodniczki na stoku. Tutaj obowiązuje tylko jedna zasada - pierwszy na mecie wygrywa. Należy więc być przygotowanym na naprawdę szybką jazdę.

 

Zawodów nie mogło zabraknąć w kultowym miejscu na zimowej mapie Polski - stoku Juliany w Szczyrku. Rywalizacja rozpocznie się tutaj na wysokości 990 m n.p.m. na szczycie Pośredniego Wierchu. Narciarze i snowboardziści będą mieli do pokonania około 800 metrową trasę, której najciekawszym punktem będzie znajdujący się w jej środkowej części najbardziej stromy odcinek, który dodatkowo wiedzie przez leśny skrót. To tutaj może rozegrać się kluczowa walka, która wyłoni zwycięzców w każdej z czterech kategorii: narciarzy, narciarek, snowboardzistów i snowboardzistek. Format tegorocznej imprezy został zmodyfikowany, dzięki czemu podczas każdego z przystanków odbędą się lokalne finały. Najszybsi w eliminacjach będą mieli zatem okazję pokonać trasę dwukrotnie - walcząc o awans do finału, a następnie mierząc się ze zwycięzcami pozostałych wyścigów kwalifikacyjnych w rywalizacji o chwałę, trofea oraz nagrody.

 

Warto już dzisiaj odwiedzić stronę www.redbullzjazdnakreche.pl by zarejestrować się do udziału w zawodach. Zapowiada się rekordowa frekwencja, gdyż jak do tej pory do szczyrkowskiej rywalizacji swój udział zgłosiło już ponad 160 miłośników prędkości i dobrej zabawy. Na najszybszych, poza godnym pozazdroszczenia tytułem zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę, czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów - firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy oraz Wasa.

 

Kolejne przystanki cyklu odbędą się 21 lutego w Białce Tatrzańskiej oraz 28 lutego w Zakopanem, a już w ten weekend (31. stycznia) Red Bull Zjazd na Krechę zawita do Zieleńca na Kotlinie Kłodzkiej.


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO