Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Shaun White, freeskiing, Air&Style...

Air&Style to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie snowboardu.  Do rywalizacji zapraszani są najlepsi z najlepszych, walka rozgrywa się o sporą kasę i prestiż, a samo wydarzenie przyciąga dziesiątki tysięcy widzów.

 

W styczniu tego roku posiadaczem większości akcji, a tym samym właścicielem Air&Style został Shaun White. „Latającego pomidora“ z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Nazwisko 15 – krotnego medalisty X Games, to dla wielu osób pierwsze skojarzenie z freestyle’owymi sztuczkami na desce.

 

Niedawno Shaun postanowił zrealizować swoje długoletnie marzenie i ogłosił, że lutym 2015 roku jeden z przystanków Air & Style odbędzie się w kalifornijskiej Pasadenie (obok Austrii i Chin). Zaraz potem ogłosił także, że właśnie w czasie tej imprezy rozegrane zostaną także zawody freeski!

Oczywiście ta zapowiedź wywołała istną burzę, której jak przyznaje sam White z góry się spodziewał - „Zasada, że narty nie mogą w jakikolwiek sposób zaistnieć na Air&Style wydawała mi się śmieszna. Kiedy snowboarding się rozwijał wszystko było na odwrót – to właśnie my musieliśmy szukać sposobów, by się przebić. Teraz, kiedy jestem właścicielem eventu, jestem dumny z tego że mogę zasypać tę przepaść dzielącą narciarzy i snowboardzistów. Mam znajomych, którzy jeżdżą na jednej i dwóch deskach, dlatego uważam że to krok w dobrym kierunku. Oczywiście będzie na ten temat sporo dyskusji, ale moim zdaniem to problem starszej generacji.”

 

Odkładając wszelkie emocje na bok, z pewnością dzięki decyzji Shauna czeka nas ciekawe wydarzenie i to w czasach, kiedy dużych zawodów big air w miastach, które oglądają tysiące widzów jest coraz mniej.


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO