Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Swatch Freeride World Tour by The North Face

Już jutro najlepsi freeriderzy i freeriderki na świecie staną na starcie kolejnych w tym sezonie zawodów cyklu FWT. Tym razem areną ich zmagań będzie Snowbird w USA, do którego ze względu na słabe warunki impreza przeniesiona została z Kirkwood.

 

Nieoczekiwana zmiana mogła szczególnie ucieszyć dwie zawodniczki, które mieszkają w tym amerykańskim ośrodku i które zaliczyły udane starty na początku sezonu.

Pierwsza to Jackie Paaso, która ma na koncie zwycięstwo w rywalizacji narciarek w Chamonix, a druga to Shannan Yates, która prowadzi w klasyfikacji generalnej snowboardzistek po zawodach w Chamonix i Kappl.

 

W klasyfikacji narciarzy miejsce lidera wciąż zajmuje Loic Collomb Patton, który zwyciężył w Courmayeur i Chamonix. Francuz zaliczył jednak upadek w Kappl, przez co znacznie zbliżył się do niego zwycięzca tych zawodów Sam Smoothy z Nowej Zelandii. Z drugiej strony trudno do końca powiedzieć kto jest faworytem rywalizacji w Snowbird jeżeli na liście startowej znaleźć można nazwiska takie jak: Chickering-Ayers, Barkered, Tabke, Anthamatten czy Daiek.

 

Dużo łatwiej wskazać potencjalnego zwycięzcę wśród snowboardzistów. Sammy Luebke z USA ma na koncie pierwsze miejsca w Courmayeur, Chamonix i Kappl, a teraz dodatkową przewagę w postaci znajomości terenu w Snowbird.

 

Kolejne zawody z cyklu Swatch Freeride World Tour odbędą się 10 marca w kanadyjskim Revelstoke. Właśnie wtedy okaże się kogo zobaczymy 22 marca w czasie wielkiego finału na legendarnym Bec de Roses w Verbier w Szwajcarii.

 

Wszystkie imprezy oglądać można na żywo za pośrednictwem strony www.freerideworldtour.com.

 

 << powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO