Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Bartek Sibiga Mistrzem Polski we Freeskiingu

W Zakopanem zakończyła się 11. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. Mimo silnego wiatru w piątek rozegrane zostały kwalifikacje big air, których wyniki zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji tej konkurencji oraz kolejności na podium Mistrzostw Polski. Zawodnicy także w sobotę postarali się o emocjonujący pokaz ewolucji dla publiczności.

 

W Zakopanem na Harendzie zakończyła się impreza The North Face Polish Freeskiing Open. Bardzo silne podmuchy wiatru wpłynęły na zmiany w programie zawodów.

Po porannej sesji treningowej na skoczni organizatorzy zdecydowali się rozegrać najpierw finał konkurencji rails i wrócić do skoków, gdy warunki się poprawią. 

 

Kluczem do sukcesu w railparku było nie tylko zaprezentowanie trudnych technicznie ewolucji na przeszkodach, ale i połączenie ich w jedną płynną linię. W ocenie sędziów i żywiołowo reagującej publiczności najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Ulrik Hopp. Norweg odebrał także dodatkowe nagrody za zwycięstwo w piątkowej Night Session, w czasie której starał się udowodnić, że wysoki na 2,5 metra a-frame/wallride mógłby być jeszcze większy. Drugie miejsce w konkurencji rails zajął Edvards Lansmanis z Łotwy, a trzecie reprezentujący Polskę Robert Szul. Finał zakończył wspólny przejazd wszystkich startujących w nim narciarzy.

 

Niestety warunki w Zakopanem nie poprawiły się, dlatego organizatorzy wraz z zawodnikami zdecydowali o rozegraniu luźnej sesji na skoczni. Część ze startujących, w przerwach między podmuchami wiatru, latała na dużym kickerze, inni wybrali wybicie z krawędzi lądowania, wymyślając coraz to bardziej spektakularne ewolucje. Sędziowie pilnie obserwowali poczynania narciarzy i przyznali kilka dodatkowych nagród. Czech Pepe Kalensky wyróżniony został za najlepszy styl, Fin Ville Vuori za najbardziej kreatywną ewolucję (900 screaming seamen), kolejny Fin Henri Immonen za podwójnego frontflipa z krawędzi lądowania, zaś Bartek Sibiga za najlepszy trick (dub cork 1080 mute).

 

Decyzją sędziów o klasyfikacji końcowej konkurencji big air, zdecydowały wyniki piątkowych kwalifikacji. Ze zwycięstwa cieszył się Pontus Penttila. Fin na najwyższe noty zasłużył przepięknym switch dub cork 1080 safety. Drugi był PC Fosse z Norwegii, który pokazał stylowe dub 1080 nose mute. Trzeci ze swoim switch bio 1080 mute był Vuori.

W pierwszej dziesiątce The North Face Polish Freeskiing Open 2014 znalazło się także trzech Polaków, z których najlepszy był Bartek Sibiga. To właśnie do niego powędrował w tym roku tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN i kluczyki do nowego skutera Aprilia. Drugi był Szczepan Karpiel - Bułecka, który przez ostatnie pięć skutecznie lat bronił pozycji najlepszego freeskiera w Polsce. Trzecie miejsce zajął Paweł Palichleb. Na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski stanęła również Zuza Witych, która pokazała w piątek ładne 720. Druga była Andrejka Kryslova. Polka odebrała także nagrody za swój występ w Night Session oraz za drugie miejsce w konkurencji rails, gdzie lepsza była Czeszka.

 

W tym roku nagrodzeni zostali także najlepsi juniorzy w konkurencji big air. Najlepszy był Mads - Josef Kristoffersen z Norwegii, drugi Fabio Doberauer z Austrii, a trzeci Wiktor Loevall z Estonii.

 

Nagrody dla najlepszych zawodników The North Face Polish Freeskiing Open ufundowały firmy The North Face, Rexona, GoPro, Red Bull Mobile, Armada Skis i Aprilia.

 

Z pewnością na długo zapamiętamy jedenastą edycję naszej imprezy. Czołówka pokazała ewolucje na najwyższym światowym poziomie. Obejrzeliśmy też najbardziej kreatywną i widowiskową Night Session w historii. Tym, co jednak zadecydowało o wyjątkowości tych zawodów, było podejście uczestniczących w nich narciarzy. Nawet kiedy warunki nie pozwoliły na rozegranie finałów big air, postarali się o super show dla publiczności, próbując nowych ewolucji. Dobra zabawa to najważniejsza część tego sportu, a tej na pewno w Zakopanem nie zabrakło.- podsumowuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

 

Dwa intensywne dni zakończy nakręcane przez Red Bulla afterparty w Dworcu Tatrzańskim. Zagrają Break Da Funk (DJ Benito, Justin Conga) oraz DJ Prescot.

 

Zdjęcia z zawodów znaleźć można już teraz pod adresem -  instagram.com/pfopen i facebook.com/ski2die. Pełne wyniki dostępne są na stronie pfopen.pl. Już wkrótce pojawią się na niej także obszerne galerie zdjęć i relacja filmowa z całego wydarzenia.

 

pfopen.pl

facebook.com/ski2die

facebook.com/events/1445799748976445/?fref=ts

 

instagram.com/pfopen<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO