Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
The North Face BackStyler by Swatch 

25 marca, tuż po zakończeniu finału Freeride Word Tour w Verbier, rozpoczął się wyjątkowy projekt zawodników teamu The North Face, którego celem jest znalezienie i promowanie młodych utalentowanych freeriderów.

 

Uczestnicy pierwszej edycji projektu The North Face BackStyler by Swatch zostali wyłonieni przez zawodników teamu TNF w czasie dwóch przystanków Freeride World Tour Juniors by Dakine w Chamonix i Fieberbrunn. 

 

Legendarny snowboardzista Xavier De Le Rue wybrał dwóch zawodników pochodzących z Francji, którzy startowali w kategorii 16 - 17 lat. Pierwszy z nich, Dylan Florit, jest riderem który w doskonałym stylu łączy freeride i freestyle. Zajął 6. miejsce w Chamonix i został tam wyróżniony tytułem “sick bird” za najlepszy trick dnia. Drugim młodym zawodnikiem jest Jèrèmy Baud, narciarz doskonale radzący sobie z wyborem ładnych linii oraz skokami z naprawdę dużych klifów.

 

Drugą drużynę prowadzi Sam Smoothy. Znalazł się w niej Carl Renvall, obiecujący rider big mountain ze Szwajcarii i zwycięzca przystanków w Chamonix i Fieberbrunn w kategorii 14 - 15 lat. Do teamu Nowozelandczyka dołączył również Francuz Louis Sautelli. Wyróżnił się on kreatywnością i techniką, dzięki którym zdobył 4. miejsce w Chamonix i Fiberbrunn.

 

 

Ostatni team stworzył Włoch Markus Eder. W jego drużynie znaleźli się zwycięzca obu przystanków w kategorii 16-17 lat, Pierre Cologne oraz Philip Kompatscher, zdobywca 3 miejsca w Fieberbrunn. Cologne to rider z freestylowym doświadczeniem, który do przejazdów w stromym terenie często dorzuca ciekawe tricki. Philip wykazał się niezwykłą techniką i stylem nawet w czasie pokonywania najtrudniejszych linii. 

 

„Dla mnie góry to miejsce, gdzie zawsze znajdzie się coś do odkrycia, jakieś miejsce by wykazać się kreatywnością. Zawodnicy, których wybrałem wyznają dokładnie tę samą filozofię” - powiedział Eder. 

 

 

Teamy pozostaną w Verbier do 30 marca, gdzie pracują z fotografami i operatorami filmowymi nad ciekawym materiałem. Efekty będzie można oglądać i oceniać w dniach 5 - 10 kwietnia na stronie www.backstyler.com. Drużyna z największą liczbą głosów otrzyma tytuł BackStylers 2013 oraz nagrody pieniężne w wysokości 3,000 € dla każdego z juniorów, które będą mogli przeznaczyć na realizację swoich projektów w 2014 roku. 

 

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostaną wyposażeni w produkty The North Face z nowej kolekcji zimowej.

 

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na:

www.thenorthfacejournal.com

http://facebook.com/thenorthface.europe

http://twitter.com/TheNorthFaceEU<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO