Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Nine Queens 2013

Nine Queens wyjątkowa impreza, do udziału w której zapraszane są co roku najlepsze freeskierki na świecie. Formą nawiązuje ona do słynnych już zawodów Nine Knights i podobnie jak w ich przypadku, główną jej atrakcją jest imponujący śnieżny zamek. Ta gigantyczna skocznia z wieloma dodatkowymi wybiciami oraz wymyślnymi przeszkodami pozwala zawodniczkom na zaprezentowanie najbardziej kreatywnych przejazdów. Jest także doskonałym tłem dla fotografów i ekip filmowych, które w ramach Nine Queens rywalizują w swoich własnych kategoriach.

 

Silvia Bertagna by Christoph Schoech

 

Maude Raymond by Christoph Schoech

 

Na koniec trwającego tydzień eventu odbywają się otwarte dla publiczności zawody big air. W tym roku triumfowała w nich Lisa Zimmermann, o której zrobiło się niedawno głośno za sprawą pierwszego kobiecego double corka. Do Lisy powędrowała także nagroda za najlepszy trick całej imprezy. Drugie miejsce zajęła dobrze znana w Polsce Słowaczka Zuzanna Stromkova, która coraz śmielej poczyna sobie na arenie międzynarodowej. Trzecia była Camillia Berra.

Nagrodę dla najlepszej riderki całego tygodnia otrzymała Coline Ballet - Baz, z kolei za najlepszy styl nagrodzona została Maude Raymond.

 

Ashley Battersby by Klaus Polzer

 

Grete Eliassen by Christoph Schoech

 

W konkursie fotografów nagrodzeni zostali:

 

Best action: Jeremy Bernard

Best creative Angle: Christoph Schöch

Best lifestyle: Eleonora Raggi

Best diptick: Jeremy Bernard

 

Z kolei w konkursie video wyróżniony został Mathieu Mazuel.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie ninequeens.com.

Coline Ballet - Baz by Christoph Schoech

Three Queens by Christoph Schoech

(more than) Nine Queens by Christoph Schoech


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO