Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Coraz bliżej finału Swatch Freeride World Tour by The North Face.

freerideworldtour.com / JBernard

 

W 2013 roku czołówka freeriderów z całego świata rywalizuje w cyklu zawodów Swatch Freeride World Tour by The North Face®, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour i The North Face® Masters of Snowboarding. 

 

Na liście startowej Freeride World Tour 2013 znaleźli się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech największych seriach zawodów freerideowych rozgrywanych w 2012 roku, a także najważniejszych eventach Freeride World Qualifier. Dodatkowo przyznane zostało kilka dzikich kart.

Równolegle z 5 - gwiazdkowym cyklem Swatch Freeride World Tour by The North Face® odbędzie się około 40 imprez kwalifikacyjnych (FWQ) o statusie od 1 do 4 gwiazdek. Startujący w nich zawodnicy zdobywać będą punkty (liczba uzależniona od statusu imprezy), a najlepsi zapewnią sobie miejsce we Freeride World Tour 2014.  

 

Utworzenie jednego, wspólnego cyklu zawodów spotkało się z pozytywnym przyjęciem środowiska zawodników rywalizujących w imprezach tego typu.

„Poza takimi szczegółami jak sędziowanie, ujednolicone rankingi i format, najbardziej cieszy mnie to, że wreszcie najlepsi zawodnicy z obu serii będą mieli szansę rywalizować ze sobą. Już w minionym sezonie, kiedy startowaliśmy razem w Revelstoke można było zauważyć jak pozytywne przynosi to efekty.” - tłumaczy Drew Tabke, który stawał na najwyższych miejscach na podium zarówno na Freeride World Tour jak i Freeskiing World Tour.

 

freerideworldtour.com / DDaher

 

Za nami pierwsze trzy przystanki cyklu w Revelstoke, Courmayeur i Chamonix. W klasyfikacji generalnej narciarzy prowadzi Tabke, a narciarek Christine Hargin. Wśród snowboardzistów najlepszy jest Ralph Backstrom, najwyższe miejsce w rankingu snowboardzistek zajmuje z kolei Margot Rozies.

Już dziś zawodnicy rywalizować będą w amerykańskim Kirkwood. Relację na żywo z zawodów oglądać będzie można TUTAJ.

 

Po kolejnym przystanku w Fiberbrunn Pillerseetal w Austrii (9 marca) poznamy finalistów całego tegorocznego cyklu. O tym, czy 23 marca będą mieli szansę zmierzyć się z imponującą ścianą Bec de Roses w Verbier zdecydują ich 3 najlepsze wyniki z tego sezonu.

 

Tymczasem do rywalizacji o cenne nagrody mogą teraz stanąć wszyscy miłośnicy jazdy poza trasami. Na stronie: http://fwt.thenorthfacejournal.com/wall/index.php trwa konkurs na najlepsze zdjęcie freeride’owe. Co tydzień, osoba której zdjęcie zebrało największą liczbę głosów, otrzymuje torbę The North Face Base Camp Duffel. Pod koniec marca wyłoniony zostanie zwycięzca całego konkursu, który otrzyma plecak The North Face Patrol 24 wyposażony w system ABS!

 

 


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO