Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Drugie złoto dla USA
data: 18.02.2014, autor: AL

W Soczi zadebiutowała druga z nowych konkurencji freestyle’owych. Zawodnicy musieli się zmierzyć z bardzo trudnymi warunkami - gęsto padającym śniegiem, który momentami zamieniał się w deszcz oraz bardzo miękką śnieżną rynną. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł David Wise (USA) uzyskując w finale 92.00 punkty. Drugie miejsce zajął Mike Riddle (CAN) zdobywając 90,60 punkty, zaś brązowy medal padł łupem Kevina Rollanda (FRA), którego przejazd został oceniony na 88,60 punktów.

 

Zawody w Soczi zapamiętane zostaną przede wszystkim z powodu trudnych warunków w jakich zostały rozegrane. Wysokie temperatury i padający przez większą część dnia deszcz rozmiękczyły ściany śnieżnej rynny, na której stan narzekali już rywalizujący wcześniej snowboardziści. Najlepsi na świecie specjaliści od narciarskiego halfpipe’u latali niżej i krócej niż podczas najważniejszych imprez freeskiingowych, takich jak X-Games czy Dew Tour, przez co nie udało im się pokazać pełni swoich umiejętności. Faworyci jednak nie zawiedli i mogliśmy oglądać bardzo widowiskowy debiut tej młodej konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich. 

 

Największą niespodzianką zawodów było odpadnięcie na etapie eliminacji jednego z faworytów do złota, Amerykanina Torina Yeter - Wallece’a. Ten 18-letni zawodnik w obu próbach zaliczył upadki - spore kontrowersje wzbudziła ocena drugiego przejazdu, gdzie po fantastycznych ewolucjach upadł on już za namalowaną na śniegu linią oznaczającą koniec rynny i tym samym koniec strefy ocenianej przez sędziów. W eliminacjach najlepszy był Justin Dorey z Kanady, za nim David Wise z USA, a trzeci Benoit Valentin z Francji. 

 

Zawody w Soczi potwierdziły dominację zawodników z trzech krajów - USA, Kanady i Francji, choć do rywalizacji o olimpijskie medale włączyli się też Nowozelandczycy, którzy w finałowej 12. mieli aż 3. narciarzy. Reprezentujący ten kraj bracia Josiah i James-Beau Wells uplasowali się odpowiednio na 4. i 6. miejscu.

 

W czwartek w halfpipe rywalizowały będą kobiety. W piątek czekają nas największe emocje związane z narciarstwem dowolnym na Igrzyskach Olimpijskich, gdyż w konkurencji skicross wystartuje Polka - Karolina Riemen - Żerebecka.

 

 

Foto. Getty Images


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO