Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
TwoTip
data: 20.11.2009, autor: Michał Całka

Drugiego października, w Katowicach odbyła się polska premiera filmu ekipy Poor Boyz Productions pt. Every Day Is a Saturday. Na pokaz najnowszego projektu legendarnej wytwórni przybyły spore tłumy, na szczęście czas oczekiwania w kolejce do kasy skutecznie skróciła miła atmosfera jaka panowała przed wejściem. Projekcja była doskonałą okazją by spotkać dawno niewidzianych znajomych i „podjarać się” przed sezonem,
Całe przedsięwzięcie związane było oczywiście z pojawieniem się na rynku sklepu TwoTip oferującego szeroki asortyment sprzętu freesking`owego.
Prezentujemy rozmowę Michała Całki z Piotrkiem Wojarskim, odpowiedzialnym za premierę i otwarcie nowego sklepu.

Michał Całka: W tym roku uczestniczyłeś w przygotowaniu dwóch ciekawych projektów – sklepu TwoTip oraz premiery „Every Day is a Saturday”. Zacznijmy więc od premiery. Trudno było zorganizować takie wydarzenie w Polsce? Jakie są kulisy organizacji takiego eventu?

Piotr Wojarski: Rzeczywiście, dużo się działo zanim film został wyświetlony na ekranie katowickiego kina. Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, kiedy do Polski zawitały ekipy Salomona i PoorBoyz. Pomysł na organizację premiery w naszym kraju wyszedł od Codiego – potrzebny był jednak ktoś, kto zająłby się organizacją tego przedsięwzięcia. W międzyczasie powoli tworzyła się idea TwoTip’a i stwierdziliśmy, że premiera EDIAS będzie idealną promocją dla naszego sklepu. Wracając do pytania - „czy było trudno?” Na każdym kroku pojawiają się większe lub mniejsze problemy i komplikacje, jednak gdy decyzja już zapadła, trzeba było wziąć się za załatwianie wszelkich formalności – zakup filmu z prawami do pokazów publicznych od PBP, ustalenie terminu premiery, umowa z kinem, oraz klubem na afterparty, itp. sprawy. Po dograniu wszelkich niuansów nadszedł czas tzw. „press release” o premierze. – jest to ogrom pracy i szczerze mówiąc w dzień premiery byłem wykończony. Po tej akcji nabrałem więcej szacunku do osób, które biorą się za organizację czegokolwiek. Oczywiście nie robiłem tego wszystkiego sam i całość odbyła się dzięki pomocy znajomych i reszty ekipy stojącej za projektem TwoTip’a.

MC: Czym zatem jest sam TwoTip?


PWi: Za tymi sześcioma literkami kryje się naprawdę wiele. TwoTip to cała machina stworzona przez ludzi, którzy uwierzyli i zdecydowali się zainwestować swój czas i pieniądze w niszowy sport jakim ciągle jest freesking w Polsce. Sklep ma być motorem tej całej machiny, w której skład wchodzą jeszcze: blog, team złożony z najlepszych freeskierów, oraz dział odpowiedzialny za organizację i wspieranie imprez, zawodów i wszelkich inicjatyw działających dla rozwoju nowej szkoły narciarstwa. W Polsce, w kilku miejscach można już kupić sprzęt do uprawiania freeskiing`u, jednak asortyment jest mocno ograniczony. W TwoTip’ie znaleźć można produkty wielu marek (docelowo mają się u nas znajdować wszystkie renomowane firmy oferujące ten sprzęt). Jeżeli czegoś nie ma – wystarczy zapytać, a postaramy się to załatwić. Zależy nam na zadowoleniu klientów. Jednak od razu zapowiadam, że w sklepie znajdą się tylko marki działające na rzecz freeskiing`u w Polsce i na świecie. Jedną z naszych zasad jest „support for support”. Chodzi o to, że jeżeli lubisz ten sport, dobre filmowe freeskiing`owe produkcje, profesjonalne zawody z konkretnymi nagrodami, to musisz sobie uświadomić, że masz na to wpływ. Kupując kurtkę firmy snowboard`owej w jakiś sposób finansujesz rozwój snowboard`u a nie freeskiing`u. Filozofia jest prosta – działanie na rzecz rozwoju freeskiingu – „in freeskiing we trust” :-).

MC: Jakie marki można dostać w TwoTip’ie?


PW: W tej chwili oferujemy produkty takich marek jak jak: Salomon, Armada, Majesty, Rossignol, Jibstar, Human Nation, White Cross, Skullcandy, Nugget, Neige Apparel, Smith, Level, Tyrolia, w drodze są już Ninthward, Dalbello, Dakine, Giro, TSG, Dragon, Eleven, Vehicle i Dr.Zipe, a z kilkunastoma innymi firmami jeszcze dogadujemy warunki współpracy. Jeżeli chodzi o stuff, który będzie dostępny tylko u nas, to na pewno wiem, że nigdzie indziej w Polsce nie dostaniecie Jibstara, nowej kolekcji Ninthwarda, oraz hardware’u Salomona. Co ważne – wiem jak wygląda polski rynek i że nie każdego stać na najnowszy sprzęt, więc zadbaliśmy o to żeby mieć na stanie również przecenione modele z poprzednich sezonów. Sprzęt można zobaczyć, przymierzyć, pomacać w TwoTip showroomie, jednak na wizytę najlepiej się umówić mailowo.

 


MC: Wspomniałeś o teamie, czy możesz powiedzieć coś więcej o narciarzach wchodzących w skład TwoTip Team’u?

PW: W tym roku będzie to trzech riderów z Polski i możliwe, że ktoś z Czech lub Słowacji. Planujemy zaistnieć też na innych europejskich rynkach, dlatego w kolejnych latach do teamu będą dochodzić również riderzy z zagranicy. Team jest dla nas bardzo ważnym elementem i ambitnych planów z nim związanych jest wiele, jednak na razie nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie zapeszać. O kolejnych zawodnikach dołączających do teamu będziemy informować na bieżąco na blogu twotipa i na naszym profilu na facebooku.

MC: Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na stoku lub po za nim :). Czy chciałbyś coś jeszcze dodać od Siebie?


PW: Tak – czekam na wszelkie opinie dotyczące sklepu, zarówno te pozytywne jak i te negatywne – zależy mi na tym, aby sklep był jak najbardziej intuicyjny, czytelny i przyjazny każdemu freeskier`owi. Weźmiemy pod uwagę wszelkie opinie dotyczące wyglądu asortymentu itd. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim za wsparcie, jakie otrzymuję od początku i ekipie TwoTip`a, która wkłada naprawdę dużo pracy aby wszystko działało jak najlepiej.

 

Sprawdźcie - www.twotip.com i www.blog.twotip.com

 

 


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO