Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Szczepan Karpiel
data: 15.01.2009, autor: JacekB

Sporo gości z całej Europy chce przybyć na PFO. Czyżbyś w Innsbrucku nagłośnił imprezę?


Szczepan Karpiel: W 90% dzięki Leskiemu i sukcesowi poprzednich edycji impreza sama stała się na tyle znana i medialna, że ludzie zza granicy chętnie chcą przyjechać do "egzotycznej" Polski. Aczkolwiek nie powiem, samemu też udało mi się kilka osób namówić na przyjazd. W tych przypadkach są to po prostu moi ziomale, z którymi często jeżdżę albo jeździłem. Broń Boże nie mam zamiaru mówić, że to dzięki mnie. Leski i Marta odwalili kawał dobrej roboty.


Jako zeszłoroczny zwycięzca myślisz, że masz się czego obawiać w tym roku?


SK: Haha nie bądź śmieszny... oczywiście że tak. Ale jakoś mnie to nie przeraża. Jestem prawie pewien, że nie zdobędę dobrego miejsca na PFO gdyż zjedzie się na pewno ciekawa ekipa na zawody. Jeśli chodzi o kategorię tylko Polaków to postaram się powalczyć o jakieś miejsce, ale nic sobie nie obiecuję. Poza tym "utknąłem" w Polsce i nawet nie miałem czasu potrenować w Mayrhofen. Omija mnie AFO a potem od razu wylatuję do Libanu gdzie potrenować nowych tricków raczej się nie da.

 

Wyjazd do Libanu? To dopiero egzotyczna miejscówka. Opowiesz coś więcej?

 

SK: Wybieram się tam wraz z austriackimi kolegami. Jasiek Krzysztof był tam w zeszłym roku i powiedział ,że jeśli nie pojadę to będę miał czego żałować. Więc jeśli nie musimy za nic płacić to czemu nie. A przy okazji może uda się nagrać jakieś ujęcia BC bo podobno mają dużo śniegu. Będziemy jeździć w kurorcie Fray Am Zaar czy jakoś tak. Podobno najbardziej znana miejscowość w Libanie. Jedynie boję się o to, że mogą pozamykać lotniska gdyż wojna u nich nadal trwa, a teraz podobno jest "stan podwyższonego ryzyka". Ale ryzyk fizyk jadę :P.

 

Jakie plany na resztę sezonu?

 

SK: Podróż do Libanu, trening w Austrii, wyjazd do Livigno lub Stanów Zjednoczonych i summer campy ;)

 

Wracając do PFO. Pracowałeś nad jakimś contest trickiem takim skokiem za milion pkt.?


SK: Tak pracowałem no i właśnie chciałem go już dopracować a tu klops.

 

Czujesz jakąś presję? Startujesz na swoim terenie w swoim mieście i to jako obrońca tytułu?

 

SK: Szczerze to sam się jakoś nie nakręcam. No może nakręcam ,ale raczej na dobrą zabawę i fajny klimat, który zawsze na PFO mi towarzyszył. Nie lubię jak jacyś znajomi mówią "Ej stary musisz..." czy tam zająć dobre miejsce, czy się dobrze pokazać. Ja chciałbym na chill'u pojeździć ,ale wiadomo ,że nie zawsze jest to takie łatwe.

 

 


<< powrót
Komentarze
15-01-09 19:37:30 fresh
Ziom ale musisz!.. :) "I see them coming from afar. I got my eyes open I'm ready to war!" :) pozdro
16-01-09 00:31:36 Kotar
Szczepan, ta sztuczka na zdjęciu to bio 9 mute, czy flat?
16-01-09 16:05:32 Szcz9pan
flat 9

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO