Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
O LG London Freeze, London Ride i nie tylko... ze Szczepanem słów kilka
data: 31.10.2008, autor: Jacek Będkowski / s2d team

Jacek Bedkowski: Może na początek opowiesz nam krótko o London Freeze i London Ride

Szczepan Karpiel: London Freeze - super skocznia, super atmosfera, super zawodnicy. Trochę wolny śnieg i najazd, nieco sketchy… PK pokazał double cork 10 z nose mutem. Widział ktoś coś podobnego w innym wykonaniu? Ja nigdy i muszę przyznać, że robi to duże wrażenie na żywo. W szczególności jeśli robi go 25 razy z rzędu, skacząc go nawet jeśli rywal upadł w ćwierćfinałach. Jak to T.Hall powiedział: All day syndrome ....


<br /> <!--<br /> /* Font Definitions */<br /> @font-face<br /> {font-family:"Cambria Math";<br /> panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;<br /> mso-font-charset:238;<br /> mso-generic-font-family:roman;<br /> mso-font-pitch:variable;<br /> mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 159 0;}<br /> @font-face<br /> {font-family:Calibri;<br /> panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;<br /> mso-font-charset:238;<br /> mso-generic-font-family:swiss;<br /> mso-font-pitch:variable;<br /> mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;}<br /> /* Style Definitions */<br /> p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal<br /> {mso-style-unhide:no;<br /> mso-style-qformat:yes;<br /> mso-style-parent:"";<br /> margin-top:0cm;<br /> margin-right:0cm;<br /> margin-bottom:10.0pt;<br /> margin-left:0cm;<br /> line-height:115%;<br /> mso-pagination:widow-orphan;<br /> font-size:11.0pt;<br /> font-family:"Calibri","sans-serif";<br /> mso-fareast-font-family:Calibri;<br /> mso-bidi-font-family:"Times New Roman";<br /> mso-fareast-language:EN-US;}<br /> .MsoChpDefault<br /> {mso-style-type:export-only;<br /> mso-default-props:yes;<br /> font-size:10.0pt;<br /> mso-ansi-font-size:10.0pt;<br /> mso-bidi-font-size:10.0pt;<br /> mso-ascii-font-family:Calibri;<br /> mso-fareast-font-family:Calibri;<br /> mso-hansi-font-family:Calibri;}<br /> @page Section1<br /> {size:612.0pt 792.0pt;<br /> margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;<br /> mso-header-margin:35.4pt;<br /> mso-footer-margin:35.4pt;<br /> mso-paper-sou

<br /> <!--{PSNa London Freeze chodziło o dobre, czyste i stylowe odjechanie triku. Dlatego na przykład swoją 540 z under mutem wygrałem z riderami, którzy rzucali 900. Poza tym dali klapę ze strony organizacyjnej, ale obiecali że się poprawią. Zobaczymy, może uda się pojechać tam jeszcze raz.

Jeśli chodzi o London Ride, organizacja nie zawiodła jednak konstrukcja pozostawiała wiele do życzenia. Nie dość, że zrobiłem zaledwie trzy skoki w eliminacjach, to skocznia miała 3,75m płaskiego i była zrobiona....ze snowflexu. W sumie to i tak powiedzieli, że dałem radę jak na pierwszy raz…

JB: LG London Freeze I London Ride to po Freestyle.ch kolejne imprezy, które zwiastują co się będzie działo w sezonie. Jakie są teraz „najmodniejsze” tricki?

SK: Ogólnie tendencje idą w kierunku double flipów i double corcków i mi to się podoba. Ale jak już powiedziałem swoją 5 z under mutem wygrałem z tymi, którzy kręcili 9. Nie wystarczy się szarpnąć, trzeba dbać o styl i czysto odjechać, słowem - trzeba się trochę napocić.

JB: Na ostatnich evntach wśród największych nazwisk tego sportu typu Jacob Wester czy Simon Dumont, pojawiło się sporo „nowych” postaci. Czy można powiedzieć że młodzi atakują, a stare gwiazdy odchodzą w cień?

SK: Młodzi zawsze będą atakować, ale choćby robili potrójne flipy i potrójne corki i tak nie są narazie w stanie dorównać starym wygom. To jest zupełnie inny poziom jazdy. Starzy jeszcze sobie tutaj troszkę pomieszają. Nie bójcie sie o to.

JB: A jak wypada Europa wobec Stanów?

SK: Europa ma swój unikalny styl i wcale nie wypada tak źle jak pokazują to amerykańskie filmy i strony internetowe. Prócz Simona, 3 miejsce zajął w końcu Richie Permin, 4 był Wester, a 5 nasz dobry znajomy Fabio Studer. Obejrzyjcie koniecznie film AESTIVATION, który pokazuje scenę europejską, jeszcze nie od najlepszej, ale przynajmniej od bardzo dobrej strony. Znajdziecie tam parę ciekawych ujęć i tricków godnych uwagi.

JB: No i pytanie na koniec: co Szczepan Karpiel ma w planach na najbliższy miesiąc, gdzie będzie trenował żeby pokonać hamerykańców?

SK: Skupiam sie teraz na jeździe i nauce języka. Generalnie mam nadzieję, że wpadnę do Kauner na parę dni. Muszę tylko mieć samochód i wszystko będzie cacy. Jak narazie wyrabiam skipass sezonowy i pracuję nad formą. Do Hamerykancow jeszcze mi daleko!


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO