Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
"Chodzi o to, żeby czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy."
data: 02.05.2013, autor: JacekB

 

Kiedy zdecydowałeś się spędzić większą część sezonu 2012/2013 w USA?

 

Plan ten narodził się miesiąc po tym jak dowiedziałem się, że moje więzadło krzyżowe jest zerwane i muszę odpuścić sezon. Cały czas dążyłem do tego aby w kolejnym sobie to odbić i się udało.

 

Wydaje się, że taki wyjazd to spory wydatek. Udało się dzięki sponsorowi, własnej pracy, wygranej w TOTKA?

 

No jest to spory wydatek, tym bardziej kiedy jedzie się na cały sezon. Większość pieniędzy zarobiłem sam, w niewielkim stopniu pomogli sponsorzy.

 

Warto było pojechać?

 

Pewnie, że było warto. Na pewno tam jeszcze wrócę! Trudno mi powiedzieć co zrobiło na mnie największe wrażenie, ale chyba to, że nie spotkałem ani jednej nieżyczliwej osoby. Wszyscy mili, to całkiem inna mentalność ludzi. A poza tym wszystko duże i z rozmachem robione. Nawet setup na zawody snowboardowe przygotowany w 1 dzień był nie do porównania z polskimi parkami.

 

Czy pobyt tam wpłynął jakoś na to jak jeździsz, jakich tricków się teraz uczysz itp.?

 

Tak, ale też po mojej kontuzji zmieniło się moje podejście do jazdy. Jeżeli nie ma warunu, albo nie czuję się na siłach to odpuszczam temat. Skupiam się na tym by triki ładnie wyglądały. Przed kontuzją było jakieś dziwne parcie, że np. sw 9 to trzeba katować, żeby umieć potem bez problemu na zawodach. Jednak nie o to chodzi w tym sporcie żeby trenować triki pod zawody, tylko czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. 

 

 

CAŁY WYWIAD ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO