Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Wywiad z Gardenteam'em
data: 03.01.2011, autor: Piotrek

Jakiś czas temu w dziale "Blogi" na Ski2die.pl mogliście obejrzeć amatorską produkcję "Wysoka Piątka". Mimo, że chłopakom pewnie jeszcze brakuje co nieco aby osiągnąć filmowy poziom Matchstick Productions czy Poorboysów, widać że mają wielką zajawkę i nie oszczędzają się w snowparku. Przedstawiamy zwariowaną ekipę Garden Team!

 

 

 

 

 

S2D: Skąd jesteście, co porabiacie na co dzień i skąd wziął się pomysł żeby zacząć bawić się we freeski?

 

Bartek Finokiet: Jestem z Kłodzka (małe miasteczko koło Zielenca) ale aktualnie mieszkam, pracuję i studiuję we Wrocławiu. Studia niestety na Politechnice :) Pierwsze kroki w kierunku freeski zacząłem stawiac z kuzynem na zawodach w narciarstwie alpejskim. Gdy po jakże udanych i owocnych zjazdach (na zmianę zajmowaliśmy pierwsze i drugie miejsca ... od końca oczywiście) uciekaliśmy w 'lasek' za stokiem i próbowaliśmy wykręcić pierwsze 360tki.

 

Maciek Dziekan: Od początku mieliśmy styczność z górami, tonami śniegu i głupimi pomysłami, które możnaby realizować jeżdżąc na nartach. Kiedy zjazdy pomiędzy tyczkami zaczęły dostarczać coraz mniej adrenaliny, przez zupełny przypadek, usłyszeliśmy o żółtych spodniach Kostka oglądając jego przejazdy na PFO 2005. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o co właściwie w tym wszystkim chodzi. W następnym roku nastąpił bunt i srebrne fischery RC4 posłużyły do kręcenia pierwszych trójek i frontflipów, a Session 1242... To była dla nas relikwia :)
Za dzień powstania "Gardenteam" można chyba uznać ten, w którym masowo (bo chyba 6 osób) kupiliśmy pierwsze twin-tipy Atomic triplets urban (ou jea, jeszcze służą!)
Dalszą cześć początków zostawiam Piotrkowi J.

 

 

S2D: Właśnie - Piotrek Januszkiewicz. To chyba on stoi za pomysłem i realizacją waszego projektu filmowego. Powiedz Piotrku co cie skłoniło do takiego kroku? W końcu zrobienie czegoś takiego wymaga dużej konsekwencji i nieraz rezygnacji z własnej jazdy.

 

Piotrek Januszkiewicz: Tak jak koledzy jeździłem w klubie UKS Orlica Duszniki-Zdrój. Minęło trochę czasu zanim całkowicie poświęciłem się freeskiingowi. Jeszcze trzy lata temu byłem reprezentantem Polski we Wrotkarstwie Szybkim. Pierwsze kroki na nartach stawiałem w ogródku wraz z Pampejem (Mateusz Laszewski) i Skibą i muszę przyznać że wciąż tam jeździmy. Właśnie stąd wzięła się nazwa naszej grupy. A tak poza tym to staram sie przygotować do matury.
Już od dłuższego czasu chciałem stworzyć coś większego, coś czym będzie można byłoby zaimponować znajomym bo w sumie to właśnie oni najbardziej nas wspierali i popierali w tym co robimy. Więc zadałem sobie pytanie dlaczego by nie spróbować? Odpowiedź była krótka i jednoznaczna, przyczynił się do tego również fakt, że nagrywanie sprawia mi przyjemność. Pomimo ciągłych problemów z kamerą czy brakiem materiału, projekt został ukończony. Teraz mogę już przyznać, że jeszcze parę godzin przed premierą filmu w kinie był on dopiero renderowany :)

 

The Man Behind the Camera - Piotrek Januszkiewicz

 

S2D: Jesteście wszyscy z Kłodzka i okolic, jeździcie pewnie dużo w Czechach (jak tak, to gdzie) czy macie też za sobą jakieś dalsze fajne wypady filmowe?

 

BF: Objawieniem byla Cihalka :) Znaleziona przez rodzicow kolegi (Pampeja) jako ostatnie miejsce w ktorym pozostal śnieg... Pamiętamy wszyscy marną zime sprzed 3 lat. Zaśnieżony stok pełen różnych przeszkód a wokół suchy, niemalże kwitnący las :) Rok temu wybraliśmy się pierwszy raz do Destne i osobiście uważam to za najlepszy park w okolicy. Zawsze świetnie przygotowany z poręczami, boxami i chillout'owym kickerem. A pod koniec sezonu Destne bylo także najbliższą miejscówką, gdzie można było spróbować swoich sił na 20m kickerze. Naprawdę konkret. Polecam ten spot :)

 

MD: Przede wszystkim Cihalka. Tam zawsze wszystko było dobrze przygotowane, mimo że parkiem zajmowało się kilku gości z Czech. Poza tym, tani bilet (wychodziło ok. 35zł za cały dzień), duży asortyment przeszkód i bardzo przyjazna, wręcz domowa atmosfera. W zeszłym sezonie ceny znacznie skoczyły i bardziej opłacało nam się jeździć do Destne, w którym snowpark budowany był na naprawdę na wysokim poziomie. Odbywały się tam takie imprezy jak Destne O'Neill Soldiers itp.
Jeśli chodzi o inne miejscówki to warto też wspomnieć Acrobat Park w Stitach. Mówiąc o skokach, to tam nastąpił dla mnie największy progress. Okazało się, że dziewięćsety czy cork 7 octo, to tricki, które są do zrobienia.
Oprócz Wysokiej Piątki, zajmowaliśmy się jeszcze bardziej amatorskimi produkcjami, które kręciliśmy tylko z myślą o sobie, żeby mieć jakąś pamiątkę, lub żeby pokazać znajomym. W tym roku chcemy wypuścić drugą część, ale podobnie jak pierwsza, nie będzie to produkcja na taką skalę jak H5, jednak planujemy zrealizować ją bardziej profesjonalnie, używając szerokiego kąta, kręcąc przemyślane ujęcia w jakości HD, żeby to było zdatne do oglądania.

 

PJ: Tak jest. Fantazja szejperów z Cichalki nie zna granic. W końcu został ogłoszony najlepszym snowparkiem 2008 Czech.
Czasem odwiedzimy Szpindlowy. W zeszłym roku byliśmy podczas Burton Spindl spring sessions. Naprawdę dobra impreza, gdzie można poskakać z prosami na konkretnych kikerach.
W tym roku byłem wraz z Łukaszem Zgrają w Snow Dome Bispingen. Świetne miejsce, trzy różne linie plus dwie hopki. I przede wszystkim możliwość jazdy cały dzień. Nic tylko zostać tam całe wakacje. Jednak podczas tego pobytu nagraliśmy dosłownie parę minut po czym kamera odmówiła posłuszeństwa. Pomimo tego spędziliśmy na prawdę miło czas w towarzystwie również miłych Niemców.

 

 

S2D: Może macie w pamięci jakieś najśmieszniejsze wydarzenia które wam się przytrafiły podczas kręcenia "Wysokiej Piątki"? Film wygląda na zrobiony na mocnym spontanie więc musiało być trochę nieprzewidzianych akcji :)

 

BF: Mam kilka takich :) Pewien Volkswagen Tiguan, czarny z końcówka numerów JP przy wjeździe do Cihalky ;d śmiesznie też było nie zabrać spodni narciarskich na Burton Spindl Sessions, co skutkowalo jazdą w błękitnym dresie :) niedolot z Piotrowego garażu ... ale chyba nic nie pobiło upadku Maćka i jego komentarza: "Mam w****** na te boksy jak na Dobi" - poprostu mistrz :)

Byłbym zapomniał.... zostawienie własnych nart za ogrodzeniem w Stitach - akcja która wszystkich znajomych wciąż śmieszy, mnie za to przechodzą ciarki do dzisiaj. I ten widok mojej miny - bezcenny, gdy Pani recepcjonistka przynosi stare K2 i z miłym uśmiechem oznajmia że to moje narty. Wtedy myślałem że na dobre pożegnałem się z Majesty.

 

PJ: Większość wejściówek to spontaniczne akcje. Chyba najwięcej śmiechu było przy nagrywaniu wejścia Marcina Skibińskiego. Zanim skłoniliśmy dziewczyny aby weszły do łóżka minęła dobra godzina. Doliczając do tego kilkanaście podejść do każdej sceny.
Kamerę starałem się mieć dosłownie wszędzie. I nagrywać wszystko co się da. Więc wiele scen wyszło na prawdę spontanicznie.

 

Słynny ogródek w którym wszystko się zaczęło

 

S2D: Jakie macie plany na ten sezon, może już zaczęliście zdjęcia do nowej produkcji?

 

BF: Piotrek z Maćkiem planują nowe produkcję i mam nadzieję że znów uda się mieć swój przejazd :) Ja mam w planie skleić krótki edit z Wrocławia i pewnie wiekszość zostanie wrzucona do ich filmow :)

 

MD: Odnośnie naszej nowej produkcji "Całe życie z debilami 2",  chcemy się postarać, żeby jakościowo wyszło jak najlepiej. Będzie kręcona Nikonem D90 i Canonem500D, więc HD + fajna optyka tj. szeroki kąt czy fisheye. Oprócz nart, znajdzie się w niej jeszcze dodatkowy, bonusowy segment, naszego fotografa Piotra Bodzka, ale nie chcę psuć niespodzianki, więc nie zdradzam szczegółów. Gwarantuje, że będzie ciekawie i filmik warto będzie obejrzeć.

Co do planów odnośnie freeskiingu - na pewno utrudnieniem będą studia, przez które wyjazdy na narty będą coraz rzadsze, ale planuję zaoszczędzić trochę kasy i pod koniec zimy wybrać się gdzieś na lodowiec, albo może obóz w Livigno. Jeśli chodzi o tricki, to chciałbym skleić cork9 octo i 10mute. I przykatować raile! :) Jeśli oczywiście będą warunki. Zapomniałem dodać, że w zeszłym sezonie największą przeszkodą w rozwoju były zbyt małe skocznie.

 

PJ: Ten sezon - jeździć jak najwięcej, nagrywać jak najwięcej. Przy okazji zaliczyć parę imprez typowo freeskiingowych. W planach jest jeszcze większa produkcja, nowe tricki, miejscówki. Aktualnie musimy uporać się z naprawą kamery. Jak i czekamy na GoPro lecące prosto z USiA ;) . Co u nas słychać możecie sprawdzać na bierząco na naszym blogu: www.gardenteam.eu.

 

S2D: Trzymamy zatem kciuki za nową produkcję! Dzięki za rozmowę!

 

Film "Wysoka Piątka" możecie obejrzeć TUTAJ.

 

 


<< powrót
Komentarze
09-09-22 07:12:11 FrankJScott
In response to the people talking about tri county heating and cooling, standard heating and air, air heating system, emergency ac, gas boiler engineer near me, air conditioning and heating, I highly suggest this [url=https://edwindxkr13580.blogripley.com/16869332/highly-rated-heating-services-san-anselmo-ca-info]recommended plumbing repair service site[/url] or ductless heating and cooling units, arc heating, goodman heating and cooling, b and j plumbing, anderson heating and air, heating and air near me, and don't forget this [url=https://judahlicu73840.blogsuperapp.com/16706841/best-heating-services-windsor-ca-advice]awesome boiler repair service info[/url] alongside all heating and cooling systems, heating and cooling in my area, 1st choice heating and air, air on heating, wright heating and air, smith heating and cooling, not to mention this [url=https://landensemr13579.arwebo.com/35089311/highly-rated-heating-services-im-rohnert-park-ca-info]useful plumbing installation service url[/url] which is also great. Also have a look at this [url=https://danteayvq39495.develop-blog.com/17791754/recommended-heating-services-windsor-ca-info]awesome plumbing cleaning service info[/url] and don't forget ductwork repair, ac heating unit, plumbing heating and cooling near me, home radiator repair, heat pump repairs, dons plumbing and heating, and don't forget this [url=https://caidendrvv35791.dreamyblogs.com/16530316/great-heating-services-san-anselmo-ca-advice]best plumbing installation service advice[/url] and don't forget campbells heating and air, emergency heating repair, steam humidifier for furnace, heating boiler, heating contractors near me, modern heating and cooling, as well as [url=https://eduardocren27048.targetblogs.com/17899917/top-heating-services-novato-ca-info]high rated boiler repair service site[/url] which is also worth a look. I also suggest this [url=https://beckettgnsw24680.blogstival.com/35012667/great-heating-services-san-rafael-ca-info]top plumbing repair service advice[/url] alongside all all star heating, best heating and cooling companies near me, allens heating, residential hvac contractors near me, all year heating and cooling, air care heating and cooling, alongside all this [url=https://arthurqcjo92457.total-blog.com/best-heating-services-mill-valley-ca-info-38396250]excellent plumbing installation service details[/url] as well as air tech heating and cooling, central plumbing and heating, fulford heating and air, 24 hour heating and cooling, hvac inspection near me, ducted heating vents, alongside all [url=https://andretfnt13578.arwebo.com/35090133/top-heating-services-larkspur-ca-tips]top rated AC installation service tips[/url] which is also great. Finally, have a look at this [url=https://cashabqz28495.blogsuperapp.com/16707679/top-heating-services-larkspur-ca-advice]new heating cleaning service site[/url] for good measure. Check more [url=https://www.spainlabs.com/foros/showthread.php?tid=7755&pid=121418#pid121418]Useful Heating Info[/url] f57_222

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO