Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Skiers Cup

fot. D. Calier / Skierscup

 

Znane są już nazwiska zawodników zaproszonych do udziału w jedynych w swoim rodzaju zawodach freeride’owych. Dla przypomnienia – Skiers Cup to starcie dwóch drużyn reprezentujących Ameryki i Europę. W tym roku kapitanami drużyn zostali Sage Cattabriga – Alosa i Richard Permin.

 

W Team Americas jak zwykle nie brakuje znanych nazwisk. Po raz kolejny w Skiers Cup wystartuje Seth Morrison. Obok niego w Grandvalira pojawi się również Tim Durtschi, który z pewnością pokaże kilka dobrych tricków w konkurencji backcountry slopestyle. Nick Mc Nutt wesprze reprezentantów Zachodniej Półkuli swoim zamiłowaniem do ogromnych lotów. Pozostali zawodnicy zaproszeni do udziału w imprezie przez Sage'a - Logan Pehota, Grant Howard, Parker White czy Tanner Rainville – też mogą sporo pokazać.

 

Nie zmienia to faktu, że skład skompletowany przez Richarda robi ciut większe wrażenie. Bene Mayr, Markus Eder, Loic Collomb – Patton, Fabio Studer, Nico Vugnier, Sam Favret i sam Richie to riderzy, którzy łączą umiejętności freestyle’owe z niesamowitą jazdą big mountain. Najmniej trików ma w swoim repertuarze ostatni z członków teamu EU, czyli Sam Anthamatten, ale z pewnością nadrabia umiejętnościami związanymi z lotami w dużych skał i jazdą z prędkością ponaddźwiękową na najstromszych ścianach.

 

Będzie ciekawie!


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO