Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Coraz więcej zawodów freeride’owych.

FWT, główny organizator globalnego cyklu zawodów Freeride World Qualifier ogłosił podpisanie porozumienia z IFSA. Jego głównym założeniem jest stworzenie ujednoliconego systemu sędziowania i systemu punktacji. Dzięki temu zawodnicy startując w zawodach organizowanych przez FWT i IFSA będą mogli zdobywać punkty w obydwu rankingach. Ma to spore znaczenie zwłaszcza w kontekście walki o pozycję w generalce Freeride World Qualifier i ewentualnej kwalifikacji do Freeride World Tour.

W samym tylko połączonym regionie Europy i Oceanii zawodnicy mają teraz szansę wystartować w 40 (!) zawodach FWQ o statusie od 1 do 4 gwiazdek. W kilku przypadkach punkty FWQ będą - podobnie jak w minionym sezonie - decydowały o wynikach rywalizacji o tytuł mistrza i mistrzyni danego kraju we freeridzie. Pełen kalendarz tych imprez znaleźć można TUTAJ.

 

 

Zmiany zachodzą także we Freeride Junior Tour, który wzorem cyklu dla zawodników powyżej 18 roku życia został podzielony w systemie gwiazdkowym. Kojarzony już dobrze Freeride Junior Tour by Dakine to teraz trzy 3 - gwiazdkowe imprezy w Chamonix, Fieberbrunn i Verbier. Oprócz nich odbędzie się dwanaście imprez o statusie od 1 do 2 gwiazdek. Oznacza to jeszcze więcej okazji dla narciarzy i snowboardzistów w wieku od 14 do 18 lat na start w swoich pierwszych zawodach freeride’owych. Pełen kalendarz Freeride Junior Tour znaleźć można TUTAJ.


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO