Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Tatra Freeride Open

Impreza Tatra Freeride Open odbyła się w dniach 27 lutego - 1 marca 2013 na słowackim Chopoku. Do zawodów zgłosiło się 60 osób, a zdecydowaną ich większość stanowili reprezentanci i reprezentantki Polski.

Czwartkowym eliminacjom towarzyszyła bajeczna pogoda, niestety warunki panujące na ścianie dalekie były od idealnych. Motywem przewodnim wszelkich relacji na żywo było słowo "beton". Jak przyznają organizatorzy było na tyle nieprzyjemnie, że dwie osoby zdecydowały się zrezygnować ze startu. Reszta dzielnie walczyła i mimo kilku upadków obyło się bez kontuzji. 

„Warunki były naprawdę trudne, bo nie dość, że było twardo to ściana była bardzo stroma. Wszystko to spowodowało, że zjazdy nie były tak spektakularne jak mogłyby być, gdyby na ścianie było więcej puchu. Było po prostu dość niebezpiecznie” – podsumował jeden z sędziów.

 

 Trzeba przynać, że zbocze w Jansej daje mnóstwo możliowści.

Niektórzy potrafili co prawda pojechać tak, jakby ściana pokryta była puchem... 

... ale zdecydowanie puchu brakowało.

 

Do finału Jasna Adrenalin/TFO ostatecznie dostało się 25 osób. 13 - w kategorii ski man oraz po 4 osoby w pozostałych kategoriach (ski woman, snowboard man, snowboard woman). Mowa tu o wszystkich zawodnikach – również tych z Czech oraz Słowacji. W oddzielnej klasyfikacji TFO Polish Championship w finale znalazło się: 13 osób (2 w kategorii ski women, 7 w kategorii ski men, 4 w kategorii snowboard women, oraz 3 w kategorii snowboard men).

Niestety finał zawodów nie odbył się z powodu załamania pogody, a organizatorzy podjęli decyzję o uznaniu wyników kwalifikacji za wynik całych zawodów. Wśród narciarzy triumfował więc Philip Matejko, najlepszym snowboardzistą okazał się Maciej Pietrak, wśród narciarek zwyciężyła Magda Pawlas, a snowboardzistek - Paulina Nowak.

Oddzielną nagrodę za „najlepszą stylówę na stoku” przyznaną przez organizatorów Tatra Freeride Open - Agencję Wizard otrzymał Kuba Kondrat.

Niewątpliwie zawody TFO pokazały, że Chopok to miesjcówka o dużym potencjale. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się w warunkach, które pozwolą pokazać zawodnikom pełnię swoich umiejętności.

 

Klucz do sukcesu nr 1 - technika

Klucz do sukcesu nr 2 - "firana"

Klucz do sukcesu nr 3 - odpowiedni strój

Więcej zdjęć na www.tfopen.pl 


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO