Logowanie
zapamiętaj mnie
 
Media
Tutaj jesteśmy
Idealne dopasowanie
data: 02.11.2016, autor: JacekB

W najnowszej kolekcji amerykańskiego producenta znaleźć można narty przeznaczone do jazdy poza trasami i skituringu, sprzęt zaprojektowany z myślą o freestyle’owych ewolucjach i modele doskonale spisujące się na przygotowanych stokach. By umożliwić idealne dopasowanie sprzętu do potrzeb narciarzy wybrane modele dostępne są w kilku wersjach różniących się wymiarami i dostosowaną do nich konstrukcją.

 

Jak tłumaczy Andrzej Lesiewski ze sklepu ski2die.pl, który od 10 lat zajmuje się dystrybucją marki Armada Skis w Polsce - „Zdecydowana większość klientów poszukuje tego samego rodzaju nart tzn. uniwersalnych. Każdy z nich ma jednak nieco inną opinię na temat tego, jakie cechy powinien mieć idealny model w tej kategorii. Dla niektórych o wszechstronności decydowało będzie dobre zachowanie na stoku i zdolność do jazdy w puchu, dla innych będzie to jak najlepsze zachowanie w puchu i dobre prowadzenie po zmrożonym śniegu. Jeszcze inna osoba uzna, że chce jeździć po trasach i od czasu do czasu skoczyć w snowparku. Wprowadzenie przez Armadę modeli Kufo, Invictus, Victa i ARV w kilku wersjach pozwala nam na wybranie nart, które spełnią określone oczekiwania.”

 

Armada Kufo to model zaprojektowany z myślą o zdobywaniu szczytów z wykorzystaniem fok i wiązań skiturowych, który ma zapewnić jak najwięcej frajdy w czasie zjazdu. Dostępny jest w szerokościach 103 i 108 mm pod butem. Różnica między wersjami nie sprowadza się jedynie do wymiarów. W węższej zastosowano konstrukcję EST All Mountain Rocker, przez co ma mniejszy promień skrętu, co wraz z nieco mniejszą sztywnością czyni z niej nartę zwrotniejszą i żywszą. W wersji 108 zastosowano AR Nose Rocker, co sprawia że długość krawędzi efektywnej jest większa. Niezależnie od warunków Kufo 108 pozwala na stabilną jazdę z dużymi prędkościami i wycinanie szerokich, freeride’owych zakrętów.

 Kufo 103

 

Invictus to linia all mountain, w której najważniejsze są dwie rzeczy: moc i szybkość. Wersja Invictus 85 (gdzie 85 oznacza szerokość talii narty w mm) ma tradycyjne taliowanie, mały rocker w przedniej części i rdzeń Power – Lite, które czynią z niej doskonałą nartę do jazdy po przygotowanych stokach.

W konstrukcji szerszej wersji Invictus 95 wykorzystano AR Nose Rocker, jest też nieco sztywniejsza, dzięki czemu pewnie trzyma się na krawędzi przy dużych prędkościach i łatwo pokonuje wszelkie nierówności, nawet kiedy warunki są trudniejsze. Na drugim końcu skali znajduje się wersja Invictus 108 Ti, która z szerokością ponad 100 mm pod butem i konstrukcją AR Nose Rocker pozwala na ostrą jazdę w każdych warunkach. Warstwy titanalu (stop tytanu i aluminium) gwarantują stabilność potrzebną do wycinania gigantowych skrętów na trasie i lądowania skoków w puchu.

Linię Victa tworzą narty dla kobiet stworzone według tych samych założeń co modele Invictus. Wersja Victa 83 wyposażona została w AR Nose Rocker i lekki rdzeń Power-lite, dzięki czemu łatwo się prowadzi, wybacza wiele błędów i pozwala cieszyć się jazdą po stoku przez cały dzień. Szersza Victa 93 jest nieco sztywniejsza, co gwarantuje większą stabilność przy dużych prędkościach i ułatwia wycinanie zakrętów bez względu na panujące warunki.

Invictus 85

 

Armada ARV to absolutny klasyk freestyle’owy w kolekcji amerykańskiego producenta. Model o tej nazwie dostępny jest w sprzedaży od 14 lat, jednak od tego sezonu na rynek trafiają trzy wersje: 106, 96 i 86.

Przesunięty do środka punkt montażowy najwęższej wersji ułatwia jazdę tyłem, co docenią miłośnicy freestyle’owych ewolucji. Konstrukcja AR Freestyle Rocker czyni z niej uniwersalną nartę, która pozwala zamienić cały ośrodek w jeden wielki snowpark. Wersja 96 została usztywniona, dzięki czemu doskonale poradzi sobie w zróżnicowanych warunkach, nawet gdy trasy i przeszkody przykryje warstwa świeżego śniegu. Najszersza wersja zaprojektowana została z myślą o trickach w backcountry i zabawie w świeżym, głębokim śniegu.

 ARV 96

 

Kolekcję Armada Skis tworzy w sumie 30 modeli nart freeride’owych, skiturowych, all mountain i freestyle’owych dostępnych w wersjach dla mężczyzn, kobiet i dzieci (najkrótsze narty mają 85 cm, więc są odpowiednie nawet dla 3-latków). Wśród nich, poza wymienionymi wyżej liniami Kufo, Invictus, Victa i ARV znaleźć można także legendarne modele JJ 2.0, TSTw, czy EDollo. Jest to bez wątpienia najpełniejsza oferta dla współczesnych narciarzy, którzy poszukują nart idealnie dopasowanych, pozwalających w pełni wykorzystać ulubiony teren i warunki.

 

Więcej informacji na temat najnowszej kolekcji znajdziesz w sklepie ski2die.pl


<< powrót
Komentarze

Dodaj komentarz

Jeśli posiadsz konto na ski2die.pl to się zaloguj. Jeżeli jeszcze nie masz, a chcesz mieć, to już teraz może się zarejestrować.
© 2003-10 Ski2Die. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Concept: LeSki&SanczO
Design: SanczO