Media
Tutaj jesteśmy
Karolina Riemen-Żerebecka 7. na X Games!
data: 01.02.2016, autor: press

Reprezentantka Polski po raz trzeci w swojej dotychczasowej karierze wzięła udział w zimowych X Games. Zawody te przez wielu uznawane są za olimpiadę sportów ekstremalnych i cieszą się niezwykłym prestiżem w środowisku freestyle’owym. W tym roku, w jubileuszowej 20. edycji tej niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych imprezy, po trzyletniej przerwie do harmonogramu powróciła koronna konkurencja narciarki wpieranej przez program TAURON Bachleda Ski – ski-cross. Karolina, jako jedna z 12 zawodniczek, występujących regularnie w zawodach Pucharu Świata, otrzymała zaproszenie do startu na bardzo wymagającym torze w Aspen w stanie Kolorado.

W odróżnieniu od rywalizacji w cyklu Pucharu Świata, gdzie zmagania odbywają się w 4-osobowych heat’ach, na stoku Buttermilk Mountain narciarze i narciarki stanęli na starcie w szóstkach. Półfinał nie przebiegł po myśli polskiej zawodniczki, gdyż zajęła w nim dopiero 6. pozycję, co niestety pozbawiło ją możliwości walki o medale ale dało szansę na dobry wynik w małym finale. W ostatnim przejeździe po torze w Aspen Polka pokazała na co ją stać i o przeszło sekundę wyprzedziła drugą na mecie Sofię Smirnovą z Rosji, czym zagwarantowała sobie ostatecznie 7. miejsce w imprezie. Trzecia w tym heat’cie finiszowała Szwedka - Marte Gjefsen, która broniła złotego medalu, wywalczonego na X Games w 2012 roku.

Rywalizację o medale zdominowały Kanadyjki. Złotą medalistką 20. X Games została Kelsey Serwa, która w finałowym przejeździe pokonała swoją rodaczkę – Marielle Thompson oraz Francuzkę Alizee Baron.